Hva koster skolemåltidet?

De fleste norske skoler som har felles måltider til elevene, tilbyr brødmat og pålegg, oftest servert på buffé, slik at elevene forsyner seg selv. Utgiftene til matvarer ligger fra 7-8 kroner, uten melk. Flere skoler har rapportert kostnader rundt 10 kroner. På Åmot skule i Vinje var kostnadene med skolemåltidet forrige skoleår 17 kroner per elev per dag, inkludert både mat, drikke og personale.

Av Unn Karin Olsen

Mange spør hva det vil koste å innføre skolemåltider i Norge, slik de har det i Sverige og Finland. Kostnadsbildet er sammensatt av mange variabler og avhengig av hvilket eller hvilke system som blir tatt i bruk. Kravene til et kjøkken er helt ulike om det skal produseres varm mat på skolen eller bare legges opp brødmat og pålegg. En utfordring vi har per i dag, er at svært mange av skolene mangler egnede kjøkken og lokaler for bespisning. Det vil ta lang tid og koste en god slump med penger å bygge kjøkken og spisesaler.  Det er gjerne i forbindelse med nybygg eller ombygging at kapasiteten i kantina økes. Vi har ikke tilgang på tall som viser hva slik utbygging koster.

En del skoler ønsker uansett å tilby elevene et felles måltid og finner lokalt tilpassede løsninger. De fleste tilbyr brødmat med varm mat som en variasjon fra en eller to ganger i uka til én gang i måneden. Et lite mindretall tilbyr varmmat hver dag. For å synliggjøre kostnadene med skolemåltider, har Skolematens Venner samlet noen erfaringstall fra de siste to årene.
Skoler som hovedsakelig serverer brødmat:

Snåsa skole, Snåsa, 11 kroner i foreldrebetaling per dag, kommunen dekker kantineansatt utenom (vår 2014).

Nærøysundet skole, 18 kroner – 10 kroner i mat og 8 kroner i personale, for to brødmåltider (prøveprosjekt våren 2013).

Sunndal ungdomsskole, Sunndal, 11,50 i råvarer. Det er også mulig å klare noen varme lunsjer innenfor denne rammen (vår 2013).

Apeltun skole, Bergen, 15 kroner i foreldrebetaling. Dekker mat og drikke og kantineleder (vår 2014).

Åmot skule, Vinje, 17 kroner inkl. to assistenter (vår 2014). Dekkes av kommunen, slik at maten er gratis for elevene.

Skoler som serverer varmmat:

Hovedgården ungdomsskole, Asker, 20 kroner per dag eventuelt 1200,- for et halvt års abonnement på enkle lunsjretter (vår 2014)

Kjøkkelvik skole, Bergen, 31 kroner for abonnement på varm lunsj. Frokost koster 10 kroner. Abonnement på begge måltidene koster 35 kroner per dag (høst 2014).

Hundsund ungdomsskole, Bærum, 43 kroner per dag for helårs abonnement på varm lunsj (8170,- for skoleåret 2014/15) Hundsund har utdannede kokker på kjøkkenet og driver skolerestaurant på samme måte som i Sverige.
Råvarer for 1,2 milliarder

Et enkelt regneeksempel viser at råvarekostnaden for et daglig brødmåltid til alle elever i grunnskolen er mulig å få til for cirka 1,2 milliarder.

10 x 190 x 618.000 = 1,174.200

Råvarekostnad kr 10,-
Antall skoledager 190
Antall elever cirka 618.000


Svenskene klarer varm mat for 10 kroner

Til sammenligning var kostnadene til mat og drikke for en elev i grunnskolen i svenske kommuner i gjennomsnitt 10 SEK i fjor. (Kilde: skolmatensvanner.se) Elevene får varm mat og salat hver dag. Hvor mye kommunene bruker på råvarer varierer mye fra de som bruker minst til de som bruker mest, men det er nå lovpålagt at maten skal være gratis og næringsriktig.
Tar vi med personale og driftskostnader ligger gjennomsnittskostnaden mellom 5500 og 6000 SEK per elev per skoleår. Det vil si at råvarene utgjør cirka 1/3 av kostnadene.

Kostnadene er små

Prosjekt skolemåltid i Nord-Trøndelag (rapport, pdf)